Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Velikonoční výstavy 2013

19. 03. 2013 | Zvyky a tradice

V letošním roce se k Velikonocům váží data 30. března - 1. dubna 2013 (Velikonoční pondělí). I když tyto svátky vznikly jako svátky křesťanské, už dávno se přenesly i mimo církev. S Velikonocemi je stále spojeno mnoho zvyků, přičemž nejčastěji dodržovanou tradicí je samozřejmě pomlázka na Velikonoční pondělí, i když tento zvyk má u nás různé podoby.

Tyto svátky máme spojené také s oslavou jara. Své příbytky zdobíme velikonočními věnci a jinými velikonočními dekoracemi, malujeme a barvíme vajíčka, pečeme beránky, perníčky a další velikonoční pečivo, připravujeme chutné velikonoční nádivky, příbuzným a známým posíláme velikonoční přáníčka (i když dnes většinou elektronická)...  Po dlouhé zimě vracíme do našich životů veselé barvy.

Na mnoha místech republiky se také konají velikonoční výstavy a trhy, kam můžeme přijít načerpat inspiraci pro své tvoření nebo se třeba jen pokochat krásou vystavených exponátů, případně některé také zakoupit. Pokud plánujete podobnou návštěvu, tady je pár tipů k návštěvě Velikonočních výstav 2013:


Velionoční výstavy 2013Velikonoční trhy 2013 v Praze

Do našeho hlavního města přinesou kouzlo Velikonoc každoroční velikonoční trhy, které se budou konat na třech nejznámějších náměstích: Václavském, Staroměstském a na náměstí Republiky. Na samotném Staroměstském náměstí si můžete vybrat tradiční české výrobky (kraslice, pomlázky, krajky, velikonoční dekorace a jiné) v 90 stáncích. Kromě nákupů ale  velikonoční trhy nabídnou i kulturní program, ukázky starých řemesel, zdobení kraslic, pletení pomlázek, výrobu svíček a dětem budou k dispozici dětské dílničky.  


Velikonoční výstava v Muzeu Mladoboleslavska

V Mladé Boleslavi už velikonoční výstava probíhá: zajít na ni můžete od 2. března do 4. dubna 2013 (mimo pondělí) do Muzea Mladoboleslavska. Návštěvníci se tu dozvědí spoustu zajímavostí o nejdůležitějších křesťanských svátcích v roce, o tradicích oslav Velikonoc nebo tu mohou obdivovat různé dekorace a předměty spojené s příchodem jara.

Veselé Velikonoce v muzeu Mělník

Regionální muzeum Mělník láká návštěvníky na výstavu „Veselé Velikonoce“, která představí historické velikonoční pohlednice ze svých sbírek a k vidění bude i unikátní sbírka forem na velikonoční beránky. Výstava probíhá od 1. března do 7. dubna 2013 a otevřeno je také denně kromě pondělí.

Velikonoční jarmark v Pardubicích

V Pardubicích můžete 23. března 2013 navštívit Velikonoční veselení, které proběhne na zámeckém nádvoří v sobotu 23. března 2013 2013 od 10 do 17 hodin.  Pro děti i dospělé bude připraven tradiční dobový jarmark s velikonočním sortimentem, bohatý kulturní program, dílničky pro nejmenší i soutěže nebo ohrádka s živými zvířátky. Potěší jistě i symbolické vstupné.

Velikonoční výstava Kraslice na cibulovém loži

Velikonoce v Žatci přiblíží výstava s názvem Kraslice na cibulovém loži. Regionální muzeum K. A. Polánka ji představuje od 7. března do 7. dubna 2013 a k vidění budou i kraslice ze pštrosích, křepelčích nebo husích vajec. Opravdovou raritou jsou kraslice vyšívané rybími šupinami. Součástí velikonoční výstavy bude ve dnech 25. - 29. března 2013 také Muzejní jarmaření, kdy je na každý den připraveno jiné zajímavé setkání i program.


Možná i vy víte o nějaké zajímavé výstavě u vás nebo ve vašem okolí a třeba se rádi o svůj tip také podělíte s ostatními. Všem přeji krásné velikonoční svátky!


Uznevim - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
nejde doSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
nejde doSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Velikonoční akce - jarmark, dílničky, výstava apod. proběhne od pátku do neděle i ve skanzemu v Kouřimi.
Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
pro mne je to všechno z ruky
Obrázek uživatelky
profil
Tuto sobotu je výstava i v Častolovicích a u Dobrého v Hlinném. Jen to počasí se nám nějak chová, jak před vánocemi.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles