Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Velikonoční kuřátko z vlny

4. 03. 2013 | Průběh velikonoc

Pomůcky pro Velikonoční kuřátko:

žluté vlněné klubíčko, nůžky, kružítko, čtvrtka tvrdého papíru, nit, barevný papír, papírová samolepka, lepidlo.

Velikonoční kuřátko - postup:

Kružítkem si uděláme dva kroužky o průměru  10 cm. Ty vystřihneme a uvnitř opět vystřihneme menší kroužek o průměru 4 cm. Dáme je na sebe a z vnitřní strany je papírovou samolepkou spojíme na dvou místech. Mezi kroužky nesmíme zapomenout vložit po obvodu pevnou, asi 30 cm dlouhou nit.

Pak už stačí provlékat malá vlněná klubíčka a motat vlnu vedle sebe. Čím hustší tím lépe. Konce nitě musí vykukovat ven. Když máme vymotaná klubíčka a alespoň tři vrstvy vlny nad sebou, vezmeme ostré nůžky. Po obvodu obou kroužků vlnu roztřihneme. Pevná nit zavázáním a utažením přeřízne papírovou samolepku.

Vznikne nám roztřepené klubíčko, které ozdobíme. Na klubíčko nalepíme oči kuřátku, které si předem vystřihneme. Na oči použijeme bílý a černý papír, půl očička bílého a půl černého. Zobáček a hřebínek pro kuřátko taktéž vystřihneme z červeného papíru a nalepíme na hlavičku. 

Takto hotové kuřátko vložíme do vajíčka, které si předem vyfoukneme a rozdělíme na dvě poloviny. Jednu půlku vyfouklého vajíčka dáme na hlavičku kuřátku a druhou dolů a položíme do keramické nádoby, kde máme vyrostlou  pšenici nebo mladou travičku.

Sedláček rozsívá,
ptáček za ním sbírá.
Sej sedláčku hodně hustě,
ať za tebou pěkně roste
pšenička zelená.
                    


Autor: Marta


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
mi fotoSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
krásný dekoreční návod!!!!!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles