Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvyky a tradice

Překvapte koledníky vajíčky s mramorovým efektem

Překvapte koledníky vajíčky s mramorovým efektem
31. 03. 2012 Zvyky a tradice
Statistiky tvrdí, že tradiční zvyky v době Velikonoc dodržuje celých devadesát procent českých rodin. Výzdobu domácnosti obvykle tvoří naleštěná vejce z obchodů – drátovaná, s cibulkovým vzorem,  …více»

Obtisky podle chuti - Zajíčci, ale i imitace starých technik či moderna

Obtisky podle chuti - Zajíčci, ale i imitace starých technik či moderna
29. 03. 2012 Zvyky a tradice
Také závidíte lidem, kteří dokážou voskem vytvořit na barevných vejcích nádherné obrazce? Možná jste to už dokonce zkusili, ale výsledek… Škoda mluvit. Prostě nemáte tak šikovné ruce nebo vám chybí  …více»

Velikonoce v jižní Itálii

Velikonoce v jižní Itálii
24. 03. 2012 Zvyky a tradice
Svátky jara se nezadržitelně blíží, pomlázky už jsou jistě upletené a nachystané na koledu, hospodyňky pomalu chystají vajíčka či kraslice pro koledníky. Ráda bych vám pověděla, jaký je průběh  …více»

Proč je beránek symbolem Velikonoc?

Proč je beránek symbolem Velikonoc?
24. 04. 2011 Zvyky a tradice
Blíží se Velikonoce, kam se podíváme, vidíme barevná vajíčka, pomlázky, kuřátka a také beránky – sladké pečené, čokoládové, keramické, látkové... Ale proč právě beránky?  …více»

Prodloužený velikonoční víkend

Prodloužený velikonoční víkend
24. 04. 2011 Zvyky a tradice
Asi hodinku od Prahy máme chalupu, kam každé Velikonoce vyrážíme zažít tradiční velikonoční zvyky. Už od soboty snad každý kluk má ručně upletenou pomlázku - samozřejmě kromě pražské naplaveniny,  …více»
 

Vyrob si sama - Velikonoční věnec

Vyrob si sama - Velikonoční věnec
23. 04. 2011 Zvyky a tradice
Letos jsem na internetu viděla spoustu krásných věnců s velikonoční tématikou, a tak jsem se rozhodla, že si jeden také sama vyrobím. Zaujaly mě ty z vyfouknutých vajíček, a protože ráda zdobím  …více»

Mramorovaná velikonoční vajíčka

Mramorovaná velikonoční vajíčka
16. 04. 2011 Zvyky a tradice
Mramorování velikonočních vajíček mramorovacími barvami patří k jednoduchým a finančně nenáročným technikám. Jednu mramorovací barvu seženete v papírnictví za 40-50 korun, ale vydrží vám opravdu  …více»

Vajíčko vyfouknuté jednou dírkou

Vajíčko vyfouknuté jednou dírkou
13. 04. 2011 Zvyky a tradice
Dvěma dírkami umí vajíčko vyfouknout skoro každý. Technika vyfukování jednou dírkou už tak známá není. Takto vyfouknutá vajíčka se hodí na výstavu kamkoli do stojánků nebo i mezi osení, které zakryje  …více»

Velikonoční zvyky na Valašsku

Velikonoční zvyky na Valašsku
1. 04. 2011 Zvyky a tradice
Ahoj všichni, také bych se s vámi chtěla podělit o velikonoční zvyky u nás na Valašsku! Na Zelený čtvrtek začínají kluci večer jezdit s tragači a řehtačkama - objedou všechny domy v dědině!  …více»

Dejte vejce malovaný…

Dejte vejce malovaný…
28. 03. 2010 Zvyky a tradice
Kdo by neznal jednu z tradičních koled, se kterou tlučou chlapci i muži na dveře domů a hrozí pomlázkami. Jen v málokteré rodině si „hospodyně“ dovolí Velikonoce ignorovat a sama nebo společně s dětmi …více»
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !