Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 01.07. 2022
Dnes má svátek Jaroslava
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Historie

Tradiční české Velikonoce aneb víte, kde se vzalo velikonoční vejce?

Tradiční české Velikonoce aneb víte, kde se vzalo velikonoční vejce?
29. 03. 2021 Historie
Velikonoce se po roce opět blíží. Jaro, slunce, příjemné teploty, probouzení přírody, a hlavně tradice – to vše dává Velikonocům to pravé kouzlo. Nejvíce se s nimi však pojí zdobení a dekorování  …více»

Proč barvíme vejce aneb malý návrat do historie

Proč barvíme vejce aneb malý návrat do historie
30. 03. 2020 Historie
Bez obarvených a dekorovaných vajec všech druhů a stylů si dnes už Velikonoce nedovedeme představit. Zdobení voskem, slámou, gravírovaní vajec, barvení v cibulových slupkách nebo drátkování, to jsou  …více»

Odkud se vzalo velikonoční vajíčko?

Odkud se vzalo velikonoční vajíčko?
19. 03. 2012 Historie
Vajíčko je vedle kříže a beránka klasickým symbolem Velikonoc. Symbolem začátku nového života, znovuzrození, symbolem zázraku, plodnosti, symbolem jara. V křesťanské kultuře je červené velikonoční  …více»

Velikonoční menu z roku 1929

Velikonoční menu z roku 1929
11. 04. 2009 Historie
Zelený čtvrtek nám připomíná příchod Velikonoc. Podávat by se měl dušený špenát, alespoň to říká tradice. Velikonoce jsou křesťanskými svátky, které oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Prapůvod …více»

Historie Velikonoc

Historie Velikonoc
26. 03. 2009 Historie
Pro všechny věřící jsou Velikonoce nejdůležitějším momentem liturgického roku. Původně se slavily jako Pascha - svátky izraelské pospolitosti. V řečtině je to Pesach =přechod. To byla první ze tří  …více»
 

Velikonoční příběh

Velikonoční příběh
24. 03. 2009 Historie

Pastor George Thomas, který v malém městečku v Nové Anglii vedl svůj sbor, přišel jednou v jedno… …více»

Postní doba Velikonoc

Postní doba Velikonoc
23. 03. 2009 Historie
Pro křesťany jsou Velikonoce spolu s Vánocemi nejdůležitějšími mezníky církevního roku, neboť jsou oslavou narození, ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Obecně k velikonočním svátkům  …více»

Velikonoce

Velikonoce
23. 03. 2009 Historie
Velikonoce jsou svým původem svátky jara. Jejich datum je určeno měsíčními fázemi, proto jsou svátkem pohyblivým. Slaví se první neděli po prvním jarním úplňku, který nastane po průchodu Slunce jarním… …více»

Historie velikonočních kraslic

Historie velikonočních kraslic
20. 03. 2009 Historie

Velikonoční kraslice mají dlouhou historii. Odpradávna je vejce symbolem zrození života. Kladla se i do hrobů zemřelých.  Pomalovávaly se různými mystickými ornamenty. …více»

Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !